KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14088165
nr 1408 8165
Uno Vallman
(1913-2004), Sverige
Oljemålning, Signerad, numrerad 1954, daterad. Olja på duk, ramens innermått: 55x45, yttermått inklusive ram: 75x65 cm
Uno Vallman, född 1913, död 2004, svensk målare och grafiker.
Utrop:
2.600 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 19 juli 2021
kl 19:49:17
2.400 kr
2.800 kr
2.800 kr
2.800 kr (Budbetjänt)